Domy na sprzedaż Jabłonna, Rajszew 

Domy w Rajszewie (Jabłonna) przy lesie, to inwestycja składająca się 8 domów w zabudowie bliźniaczej przy cichej ulicy Konwaliowej. Cztery kameralne, doskonale zaprojektowane budynki dwulokalowe będą mieściły się tylko 25 min. jazdy od Centrum Warszawy.

Oddanie inwestycji planowane jest na jesień 2021 roku. Nabywcy każdego z 8 lokali, poza szybkim dojazdem do stolicy, będą cieszyli się jednocześnie sąsiedztwem lasu, pola golfowego i terenów idealnych do jazdy na rowerze, biegania czy nordic walkingu, a to jeszcze nie wszystko… 

Domy Jabłonna – przy lesie? Tak. Domy jednorodzinne w Rajszewie

W ostatnich latach domy w Rajszewie cieszą się coraz większym zainteresowaniem kupujących.  Duża część z nich pragnie przenieść się tutaj z dużo bardziej zatłoczonych części Warszawy czy powiatu legionowskiego. Na portalach znajdziemy nieliczne oferty domów na sprzedaż w Rajszewie i pobliskiej okolicy. Na rosnący popyt w dużej mierze wpływ ma lokalizacja Rajszewa. Miejscowość położona jest naprzeciwko Lasów Chotomowskich (dawniej zwanych także Lasami Rajszewskimi), a jednocześnie nieopodal ulicy Modlińskiej, gwarantującej szybki i wygodny dojazd do Warszawy.

W wielu przypadkach czas dojazdu np. do pracy w Warszawie będzie dużo krótszy niż z niektórych lokalizacji położonych “teoretycznie” bliżej Warszawy np. z zatłoczonego w godzinach szczytu Legionowa, czy Chotomowa.

Z ulicy Konwaliowej wystarczy skręcić w prawo, by „dojechać prosto do Warszawy” (bez stania w korkach, czy na światłach jak we wspomnianych wcześniej miejscowościach). Natomiast w przeciwnym kierunku dojedziemy stąd równie sprawnie do Nowego Dworu Mazowieckiego, czy Portu Lotniczego Modlin. Wzdłuż ulicy Modlińskiej przebiega świeżo wybudowana ścieżka rowerowa łącząca wspomniany Nowy Dwór Mazowiecki z Jabłonną a dalej z Warszawą. Latem chętnie korzystają z niej całe rodziny, tym bardziej że można z niej „odbić” bezpośrednio do wspomnianych Lasów Rajszewskich. Dzieci, a także wszystkich fanów rowerów, hulajnóg czy deskorolek ucieszy też zapewne sąsiedztwo pobliskiego Pumptrack’u w Skierdach. Warszawa takiego obiektu może jedynie “pozazdrościć”…

Domy jednorodzinne niedaleko Warszawy

Opisywane domy jednorodzinne w Rajszewie niedaleko Jabłonny i zarazem Warszawy, to inwestycja odróżniająca się od wielu większych osiedli domów jednorodzinnych powstających w ostatnich latach wokół Warszawy, w tym w gminie Jabłonna i całym powiecie legionowskim.

Stosunkowo mała liczba dostępnych tu domów (przy ul. Konwaliowej), którymi będzie mogło cieszyć się jedynie osiem rodzin, to całkiem inne warunki do zamieszkania niż te, w o wiele większych skupiskach domów w okolicy, liczących często od kilkunastu do kilkudziesięciu nieruchomości.

Przy takiej zabudowie wiele rzeczy działa analogicznie jak na wielkomiejskich osiedlach mieszkaniowych, gdzie w odróżnieniu od ciszy i spokoju, będziemy mieli setki anonimowych sąsiadów, wiele przejeżdżających codziennie samochodów, brak poczucia wspólnoty i komfortu. Natomiast cztery dwulokalowe budynki przy Konwaliowej w Rajszewie, od strony Wisły graniczą z zadbaną willą z ogrodem, a od strony lasu z budynkiem usługowym, który stanowi jednocześnie “naturalną” barierę ochronną przed dźwiękami dobiegającymi z ulicy Modlińskiej. Warto podkreślić, że we wspomnianej, sąsiadującej willi od wielu lat odbywają się zajęcia Jogi, a jest to, jak wiemy, forma aktywności wymagająca ciszy, spokoju i bazująca na harmonii z otoczeniem

Dom jednorodzinny w zabudowie bliźniaczej w Rajszewie. Spokój, zieleń i błyskawiczny dojazd do Warszawy

Prawie 150-metrowy dom na działce o powierzchni pół tysiąca metrów kwadratowych, to propozycja dla aktywnych, pracujących osób, które np. z jednej strony chcą wykorzystywać zalety i możliwość pracy zdalnej, nie poświęcając zarazem zbyt wiele czasu na prace w przydomowym ogrodzie.

Choć pandemia “wymusiła” pracę zdalną w wielu w firmach – co spotkało się z entuzjazmem sporej części pracowników – bliska odległość od Warszawy gwarantuje, że gdyby ten trend w przyszłości się jednak odwrócił, ewentualny powrót do pracy wymagający częstego, osobistego odwiedzania firmy, nie będzie stanowił żadnego problemu.

Choć trudno w to uwierzyć, dojazd samochodem do ścisłego Centrum, np. do Pałacu Kultury i Nauki zajmuje jedynie 6 minut więcej niż dojazd np. z Osiedla Kabaty położonego w samej Warszawie. A pamiętajmy, że tuż obok mamy las, a idąc w drugą stronę, dojdziemy do Wisły, po drodze mijając najstarsze i pierwsze w Polsce pole golfowe. 

Propozycja dla aktywnej rodziny – domy w Rajszewie przy Konwaliowej

Domy w Rajszewie to możliwość zamieszkania jednocześnie blisko natury i blisko Warszawy. Osoby aktywne, rodziny z dziećmi żądnymi ruchu, ale też osoby, którym zależy po prostu na ciszy i spokoju, znajdą tu miejsce, w którym na pewno poczują się dobrze – jak u siebie. Co za tym przemawia?

Lasy w Rajszewie 

 

Odległość do granicy Warszawy to zaledwie 8,8 km, co oznacza dojazd w niecałe 9 minut.

Odległość od lasu to nieco ponad sto metrów, a to oznacza szereg wymiernych korzyści, szczególnie dla osób, dla których ważna jest aktywność fizyczna na świeżym powietrzu.

Lasy w Rajszewie poprzecinane są licznymi leśnymi ścieżkami. Poranny, czy wieczorny bieg w takich warunkach to czysta przyjemność. Bez większego problemu po części z nich przejedziemy także wózkiem z dzieckiem, a nie da się ukryć, że spacer w takich warunkach jest dla pociech dużo lepszy niż po spacer po miejskim osiedlu. To samo dotyczy jazdy rowerem, która jest dużo przyjemniejsza także gdy wokół z nieba leje się żar, a w pobliskim lesie możemy jeździć w chłodzie – w cieniu drzew. 

Dokąd na grzyby w okolicy Warszawy? Na grzyby – Lasy Chotomowskie

Lasy Rajszewskie (Chotomowskie) wchodzą w skład Warszawskiego Obszaru Chronionego Krajobrazu. Przyroda jest tu pod szczególną ochroną, co powoduje, że jest to idealne miejsce nie tylko do spacerowania z dziećmi, rodziną, do biegania, czy jazdy na rowerze, ale też bogate w grzyby. Na forach, w grupach w internecie często pada pytanie „gdzie na grzyby w okolicach Warszawy?”. Jedna z częstszych odpowiedzi brzmi

„Na grzyby – Lasy Chotomowskie” za Jabłonną.

Spacer, bieg lub jazda rowerem po wale wiślanym w Rajszewie

Poza lasami jest w Rajszewie także inne miejsce pozwalające na aktywność fizyczną w ciszy, spokoju a do tego na świeżym powietrzu. To ścieżka biegnąca wzdłuż wału wiślanego na wysokości rezerwatu Ławice Kiełpińskie.

Jest to też jednocześnie teren obszaru „Natura 2000 Dolina Środkowej Wisły”, a to oznacza naprawdę dziewicze, naturalne otoczenie tuż za miastem i niecałe 1,5 km od naszego domu przy Konwaliowej.

Choć nowoczesna, nowo wybudowana ścieżka rowerowa biegnie równolegle do ulicy Modlińskiej, niektóre osoby wybierają dojazd rowerem do Warszawy czy Jabłonny właśnie wzdłuż wału. Dlaczego? To tak naprawdę droga przebiegająca na łonie natury. Po drodze mijamy jednak charakterystyczne malownicze punktu. Są to Jeziorko Zuzanka, Stajnia na Kępie, z której konie wypasane są często na łąkach przy wale, pole golfowe First Warsaw Golf, a bliżej Warszawy ogrody Pałacu w Jabłonnie

 

Atrakcje dla dzieci w Rajszewie – pumptrack Skierdy  

Pumptrack Skierdy, co prawda nie mieści się tuż przy Konwaliowej (jak nasze domy), jednak spacer, a raczej jazda rowerem, hulajnogą, czy na deskorolce do tego miejsca zajmie nie więcej niż kilka minut. Dystans, jaki dzieli nas od tej atrakcji uwielbianej nie tylko przez dzieci to jedynie 800 metrów.

Pomimo tego, że realizacja nowoczesnego pumptrack’u kosztowała dokładnie 332 520 zł, wstęp jest całkowicie bezpłatny, ku uciesze nie tylko okolicznych dzieci, ale też ich rodziców.

Warto dodać, że teren jest w pełni ogrodzony, bezpieczny, a obok pump tracku mieści się boisko do piłki nożnej (również ogrodzone).

Domy blisko pola golfowego w Rajszewie 

Domy na sprzedaż przy polu golfowym w Rajszewie to na pewno nie lada gratka dla zagorzałych fanów tego sportu. Okoliczni mieszkańcy znają już z widzenia stałych bywalców systematycznie przyjeżdżających zagrać w golfa w Rajszewie. Niektórzy z nich na pewno mogliby rozważyć przeniesienie się do Rajszewa i zakup domu np. przy Konwaliowej. W przerwie pomiędzy grami można by wyskoczyć do pobliskiego – własnego domu w Rajszewie, niedaleko pierwszego w Polsce pola golfowego. 

 

 domy w rajszewe przy polu golfowym

 

Gdzie nad wodę w okolicach Jabłonny? 

Najbardziej znaną atrakcją wodną w okolicy, do której z Rajszewa z i ulicy Konwaliowej mamy niecałe 2 km jest Wake Family Trzciany.

To miejsce nie tylko dla entuzjastów nart wodnych i wakeboardu.

Pośród drzew znajdziemy tu też piaszczystą plażę, hamaki, bary, słowem wszystko, by miło spędzić tu latem czas ze znajomymi i rodziną.

 

Domy w Rajszewie, niedaleko lasu – i tylko dla ośmiu rodzin

 

Prezentowanych osiem domów w zabudowie bliźniaczej w Rajszewie, mieści się tuż przy spokojnej ulicy Konwaliowej mającej zarazem bezpośredni dojazd do ul. Modlińskiej.

Każda z pierwszych ośmiu rodzin, która nabędą nieruchomość, będzie miała do dyspozycji dwupoziomowy lokal o łącznej powierzchni 149,4 m2, oraz działkę o powierzchni pół tysiąca m2.

Należy podkreślić, że rozkład pomieszczeń zarówno na parterze jak i pierwszym piętrze jest bardzo dobrze przemyślany i dzięki temu funkcjonalny. 

Parter

Sercem domu, w którym będzie tętniło życie, jest ponad 33-metrowy salon, obok którego zaplanowano równie ustawną i dużą kuchnię (11 m2). Wszystko tu zaplanowano z myślą o rodzinie.

Zarówno z salonu jak i obydwu pokoi na piętrze będziemy mieli niczym niezmącony widok na ogród więc także i dzieci bawiące się w nim bezpiecznie na ogrodzonym terenie.

Ogród to też miejsce, w którym można zaaranżować miejsce na  grilla, altanę czy sprzęty do zabawy dla dzieci. Życie rodzinne zapewne będzie koncentrowało się również na ponad 10-metrowym tarasie, na który bezpiecznie wejdziemy przez szerokie drzwi balkonowe. Z kolei od strony ul. Konwaliowej przewidziano garaż jednostanowiskowy oraz podjazd, na którym również parkować będzie można samochód. Warto podkreślić, że obydwa lokale w każdym z budynków będą na parterze stykały się ze sobą głównie poprzez garaż, kotłownie i klatkę schodową co zapewni wysokie poczucie intymności. 

Wykaz pomieszczeń na PARTERZE

Salon 33,6 m²

Kuchnia 11 m²

Pokój 9 m²

Korytarz 3,2 m²

Wiatrołap 5,4 m²

Kotłownia 5,1 m²

Garaż 18,2 m²

WC 2,2 m²

RAZEM 87,7 m²

Dodatkowo:
Taras 10,6 m²

Rys. Rzut całego budynku, parter, 2 lokale (lewy i prawy):

 

Piętro 

Na piętrze przewidziano trzy pokoje, które zapewnią komfortowe życie np. rodzinie z dziećmi. Dwa z pokoi mają wyjście na balkon, z którego również mamy widok na nasz ogród.

Od strony sypialni również jest balkon, z którego będziemy mieli widok na zieleń naprzeciwko, a także Lasy Chotomowskie położone tuż obok.

Na piętrze znajdziemy też garderobę oraz ustawną łazienkę, w której przewidziano miejsce zarówno na wannę jak i kabinę prysznicową, co na pewno ucieszy osoby aktywne, doceniają możliwość uprawiania aktywności fizycznej w bezpośredniej okolicy. 

Wykaz pomieszczeń na PIĘTRZE

Pokój 12 m²

Pokój 14 m²

Pokój 13 m²

Łazienka 6,9 m²

Garderoba 5,2 m²

Korytarz schody 10,6 m²

RAZEM 61,7 m²

Dodatkowo:
Balkon 8 m²
Balkon 8,6 m²

Rys. Rzut całego budynku, piętro, 2 lokale (lewy i prawy):

RAZEM: 

Powierzchnia domu: 149,4 m²
Powierzchnia działki: 500 m²

Chcesz dowiedzieć się więcej, sprawdzić, które domy są jeszcze dostępne i zarezerwować jeden dla siebie?

Opiekun inwestycji: Tomasz Targoński, Goeste Nieruchomości >>>

Zadzwoń i dowiedz się, które z ośmiu lokali są nadal dostępne.

https://domyrajszew.goeste.pl/wp-content/uploads/2021/01/cropped-logo-przezr.png
ADRES
Inwestycja: Rajszew ul. Konwaliowa
Biuro Sprzedaży: Goeste Nieruchomości, Al. Jana Pawła II 80, Lok 61, Warszawa
tomasz.targonski@goeste.pl

Bliżej nas:

KONTAKT

Inwestor:

SŁOWIKOWA Wołoszyn Leśniewicz spółka jawna
ul. Przędzalniana 6H, 15-688 Białystok

KRS 0000888437, NIP 966-212-78-56, REGON 382577321

© Przy Konwaliowej 2020. All rights reserved